A Google naptár az oktatásban egy igen hasznos alkalmazásnak bizonyul, hiszen a segítségével emlékeztetőket állíthatunk be. A felhasználóban felmerülhet néhány kérdés, például: Miben különbözik más naptáraktól? Hogy használható az oktatásban?
A Google friss dizájnt húzott a Naptár szolgáltatás asztali böngészős verziójára, ami mától már minden felhasználható számára elérhető. Az új nézet használata opcionális, és bármikor válthatunk a hagyományos nézet és az új dizájn közt.A Naptárba bejelentkezve a jobb felső sarokban láthatjuk kékkel kiemelve az Új Naptár használata gombot, visszaváltani pedig a Beállításokat jelképező fogaskerékkel tudunk. Ha a felhasználóknak gondja adódna a használattal, az alábbi linkek segítségével elsajátíthatjuk a szükséges tudást.
https://help.gnome.org/users/evolution/stable/calendar-google.html.hu
https://www.youtube.com/watch?v=TsgBNi8YEs0
A felhasználók a naptárát családtagjaikkal és ismerőseikkel is megoszthatják. Ha a Google Naptárt iskolában vagy más csoportban használjuk, felhatalmazhatunk másokat a naptár kezelésére, így ők is ütemezhetnek és szerkeszthetik az eseményeit.
Tudnivalók a megosztásról
-
Azok a személyek, akikkel megosztjuk naptárunkat, láthatják a napi teendőiket. Ez tanárként a házi feladatok, beadandók, esetleges dolgozatok ütemezése során jól jöhet, hiszen a diák és a szülő is látja, mik a teendő.
- Új, több felhasználó által szerkeszthető naptárt hozhatunk létre (például egy „Osztály” nevű naptárt, amelyhez aztán az osztály összes tagja adhat eseményeket).
- Hozzáférést adhatunk másoknak a naptárához, így más felhasználók is ütemezhetnek és szerkeszthetik az eseményeit. Például egy fogadóóra esetében hasznos lehet, hiszen a szülőknek nem kell várakozniuk, hanem az előre lefoglalt időpontokra tudnak érkezni.
Amikor hozzáadunk egy személyt a naptárához, eldönthetjük, hogy az eseményeket milyen formában láthatja, és hogy hozzáadhat-e új vagy módosíthat-e már meglévő eseményeket. Ha felhatalmazunk valakit a naptár kezelésére, válaszolhat a nekünk küldött meghívókra, valamint eseményeket hozhat létre és módosíthat. Ha pedig arra is engedélyt adunk neki, a naptár megosztását is beállíthatja. A felhatalmazott nem módosíthatja a fiókbeállításait, nem használhatja a Naptár-fiók feladatlistáját, és nem férhet hozzá a névjegyeinkhez – hacsak nem adunk neki erre engedélyt.
Jó példa mindezekre az alábbi naptár: https://kzmk.hu/?page_id=1106
Néhány érv, amiért a Google naptár az egyik legjobb ingyenes opció:
- Sok naptár tulajdonságait egyesíti
- Megosztható másokkal
- Gmaillel összekötött
- Mindenhol elérhető, ha van internet
- A naptár szinkronizálható a telefonnal, így maguktól bekerülnek az események a naptárba
- Emlékeztetőket küld
- Kereshetünk benne
Összességében tehát elmondható, hogy ez a naptár az egyik legjobb ingyenes opció, amit érdemes kipróbálni. A használatát nem nehéz megtanulni, ebben segítségünkre lehet az internet. Tanárként megkönnyítheti és hatékonyabbá teheti a kommunikációt a szülőkkel és a diákokkal is.