Tulajdonképpen egy új pedagógia módszer, melynek során a tanulók az internet segítségével és egymással együttműködve tanulnak meg új dolgokat, oldanak meg feladatokat. A pedagógusnak ki kell találnia a történetet, amire felépíti a különböző feladatokat, melyeket a gyerekeknek általában csoportokban kell megoldaniuk. A feladatok megoldásához főként internetes forrásokat kapnak a gyerekek, azonban tankönyveket, folyóiratokat is felhasználhatunk. Ezek segítségével az oktatás nem a hagyományos formális keretek között zajlik.
WebQuest részei:
1. Bevezető
Itt adjuk meg a feladatok alap témáját, történetét vagy egy "problémahelyzetet".
2. Munkafeladat
Itt kapják meg a konkrét feladatokat a diákok.
3. Forrás anyagok
Itt vannak felsorolva a segédanyagok, melyek lehetnek weboldalak, könyvek stb., ezek segítik a tanulókat a feladatok megoldásában.
4. Munkafolyamat
Itt történik a tényleges munka, mindenki megkapja a saját feladatát és a határidőket.
5. Bemutató
Minden személy/ csoport bemutatja a feladatok során készített produktumát, ami lehet egy poszter, PPT, fogalmazás, weboldal stb. formátumú. Ebben a szakaszban tudja a tanár értékelni a diákok munkáját.
6. Értékelés
Itt minden tanulónak értékelnie kell a saját (illetve a csoportja) teljesítményét, valamint a pedagógus is ekkor közli a véleményét.
Hasznos link: https://www.youtube.com/watch?v=S3Pd8AUyn60
Angol és francia szakos tanárként szövegértést fejlesztő, szókincsbővítő és nyelvtani feladatokat készítenék a diákjaimnak, melyek segítségével elsősorban az olvasásértést és az önkifejezést gyakoroltatnám. További céljaim a kritikus információfeldolgozás és az önálló munka elősegítése.
Ezen a linken érhető a WebQuest, jó szórakozást hozzá!